Wykończenie wnętrz – co warto wiedzieć?

Po zakupie mieszkania lub domu w stanie deweloperskim stajemy przed dużym przedsięwzięciem – a konkretnie wykończeniem wnętrza. Można wybrać w pełni gotowy lokal “pod klucz”, ale wśród Polaków wciąż jest to rzadko wybierane rozwiązanie. Koszty i czas samodzielnego wykończenia wnętrz we Wrocławiu mogą być znaczące i czasami nawet wyższe, niż zlecenie całego projektu zewnętrznej firmie, dlatego warto zapoznać się z zaletami i wadami takiego rozwiązania.

We własnym zakresie czy przez biuro deweloperskie?

Wykończenie wnętrza we własnym zakresie nie jest jedyną opcją – prace wykończeniowe można przecież powierzyć deweloperowi. Biura często oferują taką usługę, przejmując wszystkie obowiązki związane z nadzorowaniem prac wykończeniowych. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, ale oszczędza bardzo cenny dla większości z nas czas.

Wykończenia wnętrz Wrocław – ceny

Usługa wykończenia wnętrz przez biuro deweloperskie najczęściej występuje w różnych wariantach cenowych. Należy dopłacić zazwyczaj za materiały wyższej jakości lub po prostu większy zakres prac wykończeniowych.

Warto tutaj zaznaczyć, że wbrew pozorom, wykończenie mieszkania przez dewelopera nie zawsze jest drogie. Deweloper bardzo często korzysta ze sprawdzonych dostawców a materiały wykończeniowe są zamawiane w ilościach hurtowych dla wielu innych mieszkań, co zapewnia niższą cenę. Ponadto, biuro korzysta z usług zaufanych i doświadczonych robotników, co ogranicza występowanie błędów czy fuszerek i konieczności poprawek.

Wycena prac zazwyczaj odbywa się wg. metra kwadratowego mieszkania i cały koszt zostaje ustalony na początku współpracy.

Wykończenia wnętrz Wrocław – dla kogo?

Dla osób z dużą ilością wolnego czasu oraz wiedzą na temat wykańczania wnętrz z pewnością wystarczy mieszkanie w stanie deweloperskim, które można dopracować we własnym zakresie. Jednakże, dla każdego kto woli poświęcić swój czas i zaangażowanie na inne projekty – wykończenie wnętrza przez biuro deweloperskie będzie idealnym rozwiązaniem.