Wykończenia wnętrz – w jakim stylu?

Kupiłeś dom? Zastanów się, jak wykończyć wnętrze. Od tego będzie zależało nie tylko samopoczucie domowników, ale też szanse na sprzedaż lub wynajęcie lokalu.

Mieszkanie pod gust właścicieli

Agenci nieruchomości przyznają, że mieszkanie o nietypowym wykończeniu często czeka na nowego właściciela latami, podczas gdy takie same o neutralnym wystroju łatwo jest sprzedać.

Szczególnie frustrujące jest dla właścicieli, gdy poświęcili dużo pieniędzy i czasu na ekskluzywny wystrój, który okazuje się być minusem z punktu widzenia kolejnych oglądających. Gdy problemem jest nietypowy kolor ścian, łatwo można to naprawić. Gorzej, jeśli wnętrze pełne jest kolumn i ozdobników, których pozbycie się jest trudne lub niemożliwe, a znacznie utrudniają one zaaranżowanie przestrzeni po swojemu.

Uniwersalne rozwiązania

Pouczające są historie okazałych rezydencji budowanych w latach 90. pod dużymi polskimi miastami. Duża ilość wykuszy, wieżyczek i nietypowe rozwiązania wewnątrz sprawiają czasem, że nie sposób ich sprzedać pomimo ciągłego obniżania ceny.

To właśnie dlatego wiele osób przed wyprowadzką z mieszkania lub podczas budowy domu stawia na proste rozwiązania. Można zdecydować się na elementy, które obiektywnie zwiększają atrakcyjność lokalu, jak antresola w małej kawalerce. Ważne tylko, by lokal nie tracił na uniwersalności, dlatego już przed stawianiem fontann czy kolumn w pomieszczeniach warto zastanowić się, czy przydadzą się one kolejnemu właścicielowi.

Jakie wykończenie domu na wynajem lub sprzedaż?

Najbardziej uniwersalne są wnętrza wykończone naturalnymi praktycznymi materiałami jak drewno i marmur. Kupujący doceniają białe ściany i proste rozwiązania na posadzkach czy sufitach.

Dobrym pomysłem może być utrzymanie wnętrz w stylu, w jakim jest cały budynek. W modernistycznej bryle z lat 20. kupujący mogą się spodziewać przeszklonych drzwi i dębowych parkietów, a w dworku – oryginalnych okuć i bielonych ścian. We współczesnych wnętrzach zbyt silne nawiązania historyczne nie będą już mile widziane. W przypadku budynków powstałych w XX i XXI wieku bezpieczna będzie subtelność i nowoczesność w użytych materiałach i rozwiązaniach. Dobrze sprawiają się elementy stylu skandynawskiego i minimalistycznego. Lepiej jednak wystrzegać się stawiania wyłącznie na modny styl, bo tendencje we wnętrzach z biegiem lat się zmieniają.

Dostępne pakiety Gotowepodklucz.pl

Dobrym pomysłem może być skorzystanie podczas wykańczania wnętrz z rozwiązań zaproponowanych przez fachowców. Właścicielowi mieszkania trudno o zachowanie dystansu. Może nieświadomie stosować rozwiązania, które sam zna i lubi, a nie te, które najlepiej pasują do danego pomieszczenia. Ekipa gotowepodklucz.pl zna uniwersalne zasady i potrafi je zastosować, co skraca czas potrzebny na opracowanie koncepcji i wdrożenie jej w życie.

Profesjonalne ekipy oferują gotowe pakiety, co oszczędza klientom czas – nie muszą oni negocjować i dobierać poszczególnych rozwiązań. Przykładowo w gotowepodklucz.pl masz do wyboru:

  • Pakiet Smart
  • Pakiet Optimum
  • Pakiet Premium
  • Pakiet Open

Rozwiązania ekonomiczne i VIP

Zależnie od tego, jakie ma być przeznaczenie lokalu, możesz szybko wskazać odpowiedni pakiet i zlecić jego wdrożenie profesjonalistom. Jeśli mieszkanie ma być wynajmowane studentom, nie ma sensu przepłacać – wybierz pakiet Smart, który daje uniwersalne rozwiązania, jakie spodobają się lokatorom.

W domu, który ma zostać w przyszłości sprzedany z zyskiem, lepszy będzie pakiet Premium, czyli materiały najwyższej jakości dopasowane indywidualnie do wnętrz. Jeśli urządzasz dla siebie, skorzystaj z pakietu Open i z pomocą fachowców daj się ponieść fantazji, tak by dom stał się prawdziwie Twój.