Samodzielne wykończenie mieszkania? A może kupić 'pod klucz’?

Wybierając mieszkanie, mamy do wyboru kilka możliwości zakupu. Rynek nieruchomości oferuje nowe mieszkania w stanie deweloperskim, jak i z drugiej ręki. Kupno mieszkania od sprawdzonego dewelopera jest jedną z bezpieczniejszych transakcji, mamy wtedy pewność, że mieszkanie nie będzie miało żadnych ukrytych wad oraz przykrych niespodzianek. Coraz więcej osób, w natłoku codziennych obowiązków, nie ma czasu na samodzielne urządzanie mieszkania, a deweloperzy, wychodząc im na przód, proponują mieszkania urządzone „pod klucz”. Co to oznacza? Że otrzymujemy od dewelopera mieszkanie, do którego mozemy się od razu wprowadzać, ponieważ jest w pełni urządzone.

Jakie są zalety mieszkania „pod klucz”?

Kupując w pełni wyposażone mieszkania, omija nas wiele kłopotów związanych z wystrojem. Wystarczy, że przedstawimy deweloperowi swoje oczekiwania co do wyposażenia wnętrza, a ten zleci to zadanie odpowiednim podwykonawcom. Wówczas wprowadzimy się do mieszkania, które będzie już wykończone zgodnie z naszymi wytycznymi, a my nie będziemy musieli nic przy nim robić. To wykonawca położy wybrane przez nas podłogi, pomaluje ściany na odpowiedni kolor, zajmie się montarzem ceramiki łazienkowej oraz szafek kuchennych. Co więcej, w mieszkaniu „pod klucz” znajdą się także zamówione meble oraz inne sprzęty domowe. To ogromny komfort i ułatwienie dla osób, które nie mają czasu lub głowy do samodzielnego zajęcia się remontem. Wykończenie mieszkania to często stresujący czas, w trakcie remontu pojawia się wiele niezapowiedzianych wydatków, a także problemów, które trzeba na bieżąco rozwiązywać. Zdając się na dewelopera, nie musimy się tym przejmować, jedyne co nam pozostaje to przetransportować do nowego lokum rzeczy osobiste.

Mieszkanie „pod klucz” to najlepszy wybór dla zapracowanych

Zakup mieszkania pod klucz to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które nia mają wiele czasu na zajmowanie się remontem. Praca oraz inne obowiązki nie pozwalają na czasochłonne wyprawy do sklepów budowlanych lub nadzór nad pracownikami. Takie mieszkania polecane są także dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują najwyższej jakości wykonania. Dzięki współpracy z architektami wnętrz, klienci mają okazję wybrać gotowe projekty dedykowane danym mieszkaniom lub wspólnie skomponować nową przestrzeń, która będzie idealnie wpasowywała się w ich gust. To szansa na zamieszkanie w miejscu doskonale spełniającym nasze oczekiwania oraz potrzeby.