Czy opłaca się „dopłacić” do mieszkania „pod klucz”?

Każda osoba zastanawiająca się nad zakupem nowego mieszkania stoi przed wyborem – mieszkanie prosto od dewelopera, czy tzw. “pod klucz” – w pełni wykończone mieszkanie, w którym można od razu zamieszkać? Obydwie opcje mają swoje wady i zalety, ale kluczowe pytanie brzmi – czy naprawdę opłaca się dopłacić do mieszkania “pod klucz” we Wrocławiu?

Mieszkanie deweloperskie a mieszkanie “pod klucz”

Nie istnieją żadne oficjalne zasady, które regulowałyby czym tak naprawdę jest mieszkanie “pod klucz”. Zasadniczo jednak przyjmuje się, że mieszkanie “pod klucz” to lokal w pełni wykończony, który wymaga jedynie wstawienia mebli i jest już gotowy do zamieszkania. Mieszkanie w stanie deweloperskim może być o różnym stopniu dopracowania, ale będzie wymagać dodatkowych prac wykończeniowych. Może to być wstawienie drzwi wewnętrznych, położenie podłóg czy wykończenie ścian. Jeśli zamierzamy zakupić takie mieszkanie, warto wcześniej dokładnie dowiedzieć się, w jakim dokładnie będzie ono stanie. Każdy deweloper może mieć własną definicję takiego mieszkania.

Mieszkanie gotowe – zalety i wady

Główną zaletą mieszkania “pod klucz” jest możliwość natychmiastowego zamieszkania w nowym miejscu. Nie musisz martwić się podłączaniem dodatkowych instalacji czy wspomnianymi wyżej pracami wykończeniowymi. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce poświęcać czasu na dopracowanie mieszkania. Oczywiście, zakup mieszkania “pod klucz” wiążę się z wyższą ceną takiej nieruchomości, ale zyskujemy na tym dużo czasu i własnego zaangażowania, unikając dodatkowego stresu, który często wiąże się z nadzorowaniem prac wykończeniowych. W przypadku błędów lub tzw. niedoróbek, są to dodatkowe koszty które trzeba ponieść, a po zakupie mieszkania “pod klucz” we Wrocławiu nie musimy się tym martwić.

Mieszkanie “pod klucz” na życzenie

Coraz popularniejszą opcją staje się wykończenie mieszkania na życzenie kupującego. W takich przypadkach, deweloper oferuje mieszkanie w stanie surowym, które może wykończyć za dodatkową opłatą.

Mieszkanie “pod klucz” – Wrocław

W przypadku zakupu mieszkania “pod klucz” Wrocław jest miastem, w którym należy liczyć się dopłatą rzędu kilkunastu procent do mieszkania “pod klucz” o podwyższonym standardzie. Gwarantuje to jednak większy spokój oraz przeniesienie odpowiedzialności za prace wykończeniowe na osoby trzecie.