Kuchnia w aneksie

Prawdopodobnie najczęściej stosowane rozwiązanie w dzisiejszym budownictwie. Kuchnia w aneksie może być jednak nie tylko sposobem na niewielką przestrzeń w małych mieszkaniach, lecz przede wszystkim na otwarcie jej na potrzeby domowników. Co to jest tak naprawdę i czy warto się na nią zdecydować?

Co to jest aneks kuchenny?

Układ tego typu daje możliwość funkcjonalnego zagospodarowania wnęki przylegającej do salonu czy też większej, otwartej przestrzeni. Zrezygnowanie z osobnego pomieszczenia ograniczonego konkretnym metrażem oraz umiejscowieniem drzwi czy okien, znacząco zwiększa nasze możliwości w zakresie aranżacji idealnej przestrzeni do przyrządzania oraz spożywania posiłków.

Wiedząc już, co to jest, warto zastanowić się, gdzie najlepiej się sprawdzi.

Aneks kuchenny w małym mieszkaniu

W kawalerkach oraz popularnych lokalach dwupokojowych pozwala zaoszczędzić przestrzeń, którą pochłonęłaby konieczność rozlokowania dodatkowych ścian czy też zapewniania minimum miejsca na drzwi i kolejne okno. Aneks kuchenny w małym mieszkaniu będzie najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu można lepiej zaaranżować nie tylko strefę do gotowania czy spożywania posiłków, lecz także część salonową.

Co to jest jednak za zabieg architektoniczny, który zwiększałby wyłącznie funkcjonalność. W małych mieszkaniach pozwala on nie tylko sprytnie wykorzystać każdy metr kwadratowy, lecz także poprawia optyczny odbiór całego wnętrza.

Dobry pomysł także w dużych apartamentach i domach jednorodzinnych?

Rezygnacja z osobnego pomieszczenia do gotowania znakomicie sprawdzi się również w większych domach czy apartamentach. Otwarcie tej strefy na salon ułatwi codzienne funkcjonowanie, a także zapobiegnie mijaniu się domowników przebywających w różnych pomieszczeniach, dając im możliwość nieograniczonej komunikacji mimo wykonywania różnych czynności.

Nie mając już wątpliwości, co to jest i jakie zalety niesie za sobą zgromadzenie z pozoru tak różnych funkcji w jednej przestrzeni, aneks kuchenny zarówno w małym mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym wydaje się być najbardziej funkcjonalną opcją.